Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція Закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана Парламентом»

Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція Закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана Парламентом»

Максим Лібанов: «Очікуємо, що на початку листопада нова редакція Закону про акціонерні товариства буде розглянута і підтримана Парламентом»

В рамках XV Щорічного форуму з корпоративного права, який традиційно щороку проводить Асоціація правників України, виступив Максим Лібанов, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Пан Лібанов під час свого виступив говорив про стан розгляду і нововведення нового проєкт Закону «Про акціонерні товариства» (АТ).

На розгляді у Верховній Раді вже другий рік перебуває нова редакція Закону про АТ. Влітку законопроєкт був прийнятий в першому читанні. З літа відбувалася підготовка законпроєкту до другого читання. Максим Лібанов сподівався на те, що законопроєкт буде прийнятий швидще.

Виходячи з різних причин процес підготовки затримався. Хоча така затримка дала можливість  під новим кутом подивитись на дискусійні питання.

«Наразі ми на фінальній стадії, влітку профільний комітет схвалив текст до другого читання. Ми працювали над тим, щоб підготувати проєкт закону до другого читання максимально якісно. Ми очікуємо, що на початку листопада законопроєкт буде розглянутий і підтриманий Парламентом. Стосовно строків набуття чинності – передбачається, що закон має набути чинності з 1 січня 2022 року за винятком деяких положень. На питання пов’язані з електронним голосуванням закладено ще один рік», зазначив спікер.

Закон здебільшого розширює диспозитивність діяльності АТ: проте, якщо йому зручно функціонувати в чинному форматі, цей формат також можна буде лишити. Це потрібно буде зафіксувати у статуті.

 З 1 січня 2022 року з’являться дві моделі корпоративного управління: однорівнева і дворівнева. АТ ніхто не заборонятиме використовувати дворівневі системи, проте з’явиться можливість використовувати однорівневe, яка притаманніша загальній системі права.

Проведення загальних зборів буде можливим в декількох форматах:

  1. Класичні очні збори – проводяться офлайн в одному конкретному місці
  2. Дистанційні збори – які проводяться в тимчасовому порядку через пандемію. Декілька сотень АТ проводили збори через цю конструкцію, тому логічно Парламент пропонує трансформувати цей формат з тимчасового інструменту на постійний і надати відповідний мандат Комісії, яка буде визначати порядок цих зборів
  3. Електронні збори  – проводяться онлайн за допомогою електронної системи (в ідеалі через застосунок, але скоріше за все через певне веб-рішення): акціонер може зайти у систему, скориставшись певним кодом доступу і скористатись певним бюлетнем, зафіксувавши власне волевиявлення. 

В 2023 року буде дана можливість використовувати електронне голосування в очних зібраннях. Класичні очні зібрання будуть трансформовані в так звані змішані.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *