Міжнародний суд ООН: Україні подати аргументи до 23 вересня

Міжнародний суд ООН: Україні подати аргументи до 23 вересня

https://uk.wikipedia.org/

Міжнародний суд справедливості ООН видав ордер у справі «Україна проти російської федерації». Ним постановлено Україні подати аргументи до 23 вересня 2022 року.

Нагадаємо, 16 березня Міжнародний суд ООН ухвалив у справі рішення про заходи забезпечення. Ця справа стосується стверджуваного Україною порушення конвенції «Про попередження та покарання геноциду». На думку позивача — дії, які вчиняє росія на території України є саме геноцидом українського народу.

Нинішній ордер, датований 23 березня 2022 року, базується на статті 48 Статуту Суду та пункті 1 статей 31, 44, 45, та 48 Регламенту Суду.

Зауважимо, що агент України наголосив на актуальності ситуації у своїй країні в результаті військових дій російської федерації та просив розглянути та вирішити справу якомога швидше.

За позицією України на подачу свого меморандуму до суду позивачеві треба 6 тижнів. Стільки ж пропонувалося відвести росії для подачі контраргументів.

Однак Посол російської федерації в Королівстві Нідерланди

  • спочатку стверджував, що у Суду немає юрисдикції у справі,
  • однак оскільки справа все ще розглядається судом, то росії потрібно щонайменше 18 місяців на підготовку контрагументів за моменту подачі меморандуму Україною.

Зважаючи на висловлені позиції сторін, Міжнародний суд ООН встановив такі строки для подання письмових заяв:

  • 23 вересня 2022 року для меморандуму України;
  • 23 березня 2023 року для контрамеморандуму росії.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *