Мінфін затвердив форму розкриття кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Мінфін затвердив форму розкриття кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Мінфін затвердив форму розкриття кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Міністерство фінансів наказом № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» визначило, у які формі потрібно подавати структуру власності юридичних осіб (проєкт наказу).

Структура власності – це офіційний документ, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору.

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами.

У структурі власності потрібно зазначити:

  • розмір участі кожного з власників;
  • осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;
  • опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

У разі якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відслідковуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Мінфін також оприлюднив відео, де показано алгоритм підготовки структури власності.

Нагадаємо, ще у квітні 2020 набули чинності положення Закону №361-IX,  які зобов’язують заявника для проведення певних реєстраційних дій надавати державному реєстратору документи для встановлення відомостей про кінцевих бенефіціарів власників.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.