Мінфін затвердив нову форму податкової накладної

Наказом Мінфіну № 1379 від 01.11.2011 р. затверджена нова форма податкової накладної, а також Порядок заповнення податковою накладною.

У формі накладної з’явився новий рядок “Код товару згідно УКТ ВЭД” (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України). Нагадаємо, з 06.08.2011 р. почала діяти норма абзацу “і” п. 201.1 НКщо передбачає наявність вказаного рядка.

Деякі нововведення є і в порядку заповнення. Приміром, новий Порядок передбачає вимоги про заповнення накладної державною мовою, про вказівку назви головного підприємства згідно із статутними документами, найменування філії (при складанні накладної філією) і інші.

Цікаво, що згідно з пунктом 201.2. НК форма і порядок заповнення податковою накладною затверджуються центральним органом державної податкової служби. При цьому Положення про ДПС, затверджене Указом Президента № 584/2011 від 12.05.2011 р., не передбачає наявності у органу повноважень по нормативно-правовому регулюванню. Підпункти 5 і 6 пункту 4 вказані Положення встановлюють, що ДПС тільки розробляє і вносить Міністрові фінансів проекти нормативно-правових актів Міністерства фінансів України, що входять в сферу діяльності ДПС, а також розробляє форми податкових розрахунків, звітів, декларацій і інших документів і забезпечує їх твердження в установленому порядку. При цьому підпункт 64 пункти 4 Положення про Мінфін, затвердженого Указом Президента № 446/2011 від 08.04.2011 р., передбачає здійснення Мінфіном повноважень по нормативно правовому-регулированию в податковій сфері. Втім, виходячи з ієрархії нормативно-правових актів, такий розподіл повноважень неприпустимо.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *