Мінюст встановив нові правила видачі довідки про банкрутство

Своїм наказом №3305/5 від 11.11.2011 Мінюст ствердив новий Типовий стандарт надання адміністративної послуги з видачі довідок з Єдиної бази даних про підприємства, відносно яких збуджено провадження у справі про банкрутство. Стандарт набуде чинності одночасно з Положенням про Єдину базуале не раніше дня офіційної публікації. На сьогодні питання надання такої админуслуги регулюються Типовим стандартомдіючим з 31 грудня 2010 року.

За новим Стандартом вказана довідка видаватиметься виключно відносно юридичної особи або фізичної особи – підприємця, що подає запит на отримання довідки.

Якщо раніше фізособи-підприємці повинні були вказувати в запиті свій ідентифікаційний код, то тепер доведеться вказати номер і дату запису в ЕГР юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців про проведення державної реєстрації. А ось правові основа отримання довідки з набуттям чинності Стандарту вказувати вже не буде нужди.

Новим Стандартом передбачається, що заява про видачу довідки оформляється на бланку заявника (для фізосіб-підприємців за наявності)підписується заявником (для юрособ – керівником) і скріплюється друком.

Приблизно у два рази скоротяться загальні терміни відповіді територіальних органів з питань банкрутства, замість діючих 30 календарних днів з дня отримання запиту, 10 робочих днівнезалежно від необхідності додаткового вивчення інформації відносно запиту.

А ось підстави для відмови у видачі довідки розширили, новою основою є подача запиту в територіальний орган з питань банкрутства відносно боржника, який зареєстрований не на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Відомостей в довідці також стане більше, зокрема, з’явиться більше інформації відносно боржника: основний код діяльності по КВЕД і форма власності.

Скаргу відносно порушень норм Стандарту зацікавлені суб’єкти зможуть подавати не начальникові Департаменту з питань банкрутства, а у відповідне управління юстиції або Міністерство юстиції.

Цікаво, що новий Стандарт нічого не згадує про можливість отримання копії довідки.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *