Мораторій на податкові перевірки малого бізнесу встановлений до 2017 року

Законом № 71 – VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів України відносно податкової реформи”, який набув чинності 1 січня 2015 року, встановлено, що у 2015 і 2016 роках перевірки підприємствустанов і організацій, фізичних осіб – підприємців з об’ємом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно:

– з дозволу Кабміну;

– по заявці підприємства про його перевірку;

– за рішенням суду або відповідно до вимог Карного процесуального кодексу.

Обмеження не поширюється:

– з 1 січня 2015 року на перевірки суб’єктів господарювання, які ввозять на митну територію України і / або роблять і / або реалізують підакцизні товарина перевірки дотримання норм законодавства з питань наявність ліцензійповнота нарахування і сплати НДФЛ, єдиного соціального внескувідшкодування ПДВ;

– з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізособи – підприємці) груп, окрім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів в дрібнороздрібній торговій мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексуз питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відмітимо, що згідно із Законом № 76 – VIII перевірки підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами (окрім Державної фіскальної служби і Державної фінансової інспекції) здійснюються впродовж січня – червня 2015 року виключно з дозволу Кабміну або по заявці підприємства про його перевірку.

Також читайте:

Набула чинності податкова реформа: головні зміни,

Ставку податку на нерухомість визначають місцеві громади ,

Валютні позичальники звільнені від сплати пенсійного збору за купівлю валюти

ЛІГА:ЗАКОН створила Карту законодавчих новацій-2015. Читайте, підписуйтеся на розсилку, будьте в курсі усіх нововведень 2015 року!

Джерело

Поделиться