МОЗ розробило форму висновку щодо наявності протипоказань для вакцинації проти COVID-19

МОЗ розробило форму висновку щодо наявності протипоказань для вакцинації проти COVID-19

Нагадаємо, що з 8 листопада керівники зобов'язані відсторонювати працівників, що уникають обов'язкової вакцинації . Однак, таке відсторонення не стосується працівників, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я.

В зв’язку з цим, МОЗ розробило проєкт наказу яким затверджується форма первинної облікової документації № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2» та інструкцію щодо її заповнення. Текст цього проєкту було розміщено на сайті Федерації профспілок України.

Отже, після набрання чинності цього наказу, саме цей документ повинен буде надати роботодавцю працівник, який підлягає обов’язковій вакцинації, однак має протипоказання для її проведення!

Форму № 028-1/о заповнює лікуючий лікар, незалежно від форми власності та підпорядкування закладу охорони здоров’я.

Така форма може бути як постійною, так і такою, що має певний термін дії (в залежності від того, чи є протипоказання постійними чи тимчасовими). Крім того, протипоказання можуть бути абсолютними або «застереженням». Однак, зауважимо, що не підлягають відстороненню від роботи не вакциновані працівники саме з абсолютними протипоказаннями до вакцинації.

Дана форма видається пацієнту і має бути підписана лікарем, а також завірена печаткою закладу охорони здоров’я, яким вона видається.

Наказ про введення форми набере чинності з дня його офіційного опублікування, а отже, лише після цієї дати пацієнтам почнуть видавати таку довідку.

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *