МВС просить посилити відповідальність за неналежну підготовку водіїв

МВС просить посилити відповідальність за неналежну підготовку водіїв

МВС України разом з народними депутатами розробили законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами». Його вже зареєстровано в парламенті за номером 7354. Про це повідомив Богдан Драп’ятий, заступник міністра внутрішніх справ України.

На законодавчому рівні пропонується ввести відповідальність посадових осіб сервісних центрів МВС та інших закладів за:

  • порушення встановленого порядку приймання іспитів для отримання права керування ТЗ,
  • оформлення та видачі посвідчення водія, а також
  • надати право самостійно опанувати зміст типової теоретичної програми.

Змінами передбачається доповнити КУпАП двома новими статтями, що передбачатимуть адміністративну відповідальність за

  • порушення порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (ст.127-3)
    — санкція статті передбачає накладення штрафу від 1 тис. до 2 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (станом на сьогодні, ця сума складає від 17 тис. грн до 34 тис. грн)
  • порушення порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, атестації їх спеціалістів та порядку оформлення або видачі посвідчення водія (ст. 127-40)
    — санкція статті передбачає накладення штрафу від 500 до 1 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (станом на сьогодні, ця сума складає від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн).

Цим же законопроєктом пропонується імплементувати кращий міжнародний досвід Великої Британії, Іспанії, Нідерландів, Бельгії в частині надання особам права самостійно опанувати зміст типової теоретичної програми.

«Таким чином, з одного боку ми пропонуємо лібералізувати процес підготовки до теоретичного іспиту, а з іншого унеможливити корупційну складову шляхом введення адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами» — пояснив Богдан Драп’ятий.

Нагадаємо, Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.