МВС вирішило, як привласнювати спецзвання поліцейським

МВС наказом від 12 березня 2016 року № 177 затвердило Порядок того, що надало спеціальних звань поліції і позбавлення спеціальних звань.

Первинні спеціальні звання середнього складу поліції привласнюються особам, уперше прийнятим на службу в поліцію, які не мають військових звань офіцерського складу запасу або спеціальних звань середнього складу інших органів державної влади за призначенням на посаду, після закінчення курсів первинної профподготовки.

Особам, що мають військові звання сержантського або старшинського складу, спеціальні звання молодшого начальницького складу вищі за військове звання старшого сержанта (головного старшини), або спеціальне звання старшого сержанта, при прийомі на службу в поліцію привласнюється спеціальне звання старшого сержанта поліції.

Первинні звання молодшого складу поліції привласнюються керівниками органів поліції, керівниками учбових закладів, які здійснюють підготовку поліцейських, і установ поліції, які приймають рішення про прийом на службу в поліцію.

Встановлені такі терміни вислуги в спеціальних званнях поліції :

– капрал поліції – 1 рік;

– сержант поліції – 3 року;

– молодший лейтенант поліції – 1 рік;

– лейтенант поліції – 2 року;

– старший лейтенант поліції – 3 року;

– капітан поліції – 4 року;

– майор поліції – 4 року;

– підполковник поліції – 5 років.

Міністр внутрішніх справ надає спеціальні звання поліції молодшого, середнього складу поліції до полковника поліції включно, голові Національної поліції і керівникам вищих учбових закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

Поліцейські можуть бути позбавлені спеціального звання за скоєння карного злочину на підставі вироку суду, який набрав законної сили.

Позбавлення спеціального звання здійснюється за наказом керівника органу поліції, який присвоїв відповідне спеціальне звання.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *