МВС з Amnesty International веде розслідування воєнних злочинів

МВС з Amnesty International веде розслідування воєнних злочинів

Сотрудником исправительной колонии № 43 у стены изрешеченной осколками в Харькове ввоскресенье 20.03.2022. Фото Мариенко Андрея

З першого дня війни органи МВС України працюють у посиленому режимі і максимально залучені як до оборони нашої країни, так і до фіксації та розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, вчинених російськими окупантами. У цій роботі для українських правоохоронців дуже важливою є експертна підтримка партнерів.

5 травня ц.р. відбулася зустріч представництва МВС України на чолі з заступницею Міністра внутрішніх справ України Катериною Павліченко з командою міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

 

Генеральна секретарка організації Агнес Калламард висловила солідарність з народом України. Вона зазначила, що експерти Amnesty International взаємодіють з органами місцевої влади та Урядом України у розслідуванні воєнних злочинів, вчинених росією, для того, щоб про них дізнався увесь світ. За її словами, Amnesty International мають жорстку позицію щодо тих країн, які не готові висловити рішучий протест росії. Нейтралітет у питанні війни проти України недоречний.

 

Наразі вже відкрито 10 005 кримінальних проваджень, розпочатих слідчими Національної поліції України. Йдеться про розслідування воєнних злочинів за фактами вчинення злочинів військовослужбовцями рф та їхніми пособниками. Деякі з них:

  •  469 кримінальних проваджень за ознаками колабораційної діяльності
  •  74 кримінальні провадження за фактами злочинів, пов’язаних із порушенням «зелених коридорів»
  •  15 кримінальних справ за фактами вчинення кримінальних правопорушень відносно представників ЗМІ та їхніх родичів

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.