На думку ДСА, ставка судового збору не знижується за умови подання документів в електронній формі

На думку ДСА, ставка судового збору не знижується за умови подання документів в електронній формі

Ставка судового збору не може знижуватись за рахунок понижуючого коефіцієнта в разі подання документів до суду в електронній формі. Про це повідомила Державна судова адміністрація України.

Державна судова адміністрація України надіслала листи  місцевих, апеляційних судів та територіальних управлінь ДСА щодо особливості введення в дію ЕСІТС.

Так, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів» встановлено, що оголошення про створення та забезпечення функціонування ЄСІТС має, серед іншого, містити інформацію про підпункти, пункти цього розділу, які вводяться в дію у зв’язку з початком роботи відповідної підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

В оголошенні, яке було опубліковано у газеті Голос України» 4 вересня 2021 року про початок функціонування підсистеми ЄСІТС, не міститься інформації про введення в дію підпункту «б» підпункту 1 пункту 17 параграфу 1 розділу 4 розділу VII «Перехідні положення» Закону.

Вищезазначена норма встановлює обов’язковість застосування коефіцієнту 0,8 для пониження розміру ставки судового збору при подачі документів в електронній формі.

Відповідно, на думку ДСА, це означає, що  норма не набрала чинності у порядку, встановленому Законом.

У той же час, Закон передбачає, автоматичне набрання чинності нормою щодо знижувального коефіцієнту ставки судового збору. Зокрема разом з початком роботи підсистеми ЄСІТС “Електронний суд”, а не публікації додаткового оголошення.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *