На засіданні міністрів закордонних справ НАТО розглянуть «війну президента путіна проти України»

На засіданні міністрів закордонних справ НАТО розглянуть «війну президента путіна проти України»

На зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО 6-7 квітня 2022 року у Брюсселі заплановано розгляд питання про «війну президента путіна проти України». Зокрема, будуть розглянуті питання жорстокого та неспровокованого вторгнення президента путіна в Україну.

Союзники запевняють, що НАТО посилює підтримку права України на захист, у тому числі за допомогою:

  • протитанкової зброї,
  • систем протиповітряної оборони,
  • іншого обладнання,
  • а також збільшення гуманітарної та фінансової допомоги.

«Москва не відмовляється від своїх амбіцій в Україні. Зараз ми бачимо значне переміщення військ від Києва для перегрупування, переозброєння та поповнення запасів, і вони переміщують свій фокус на схід», – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 5 квітня 2022 року напередодні зустрічі.

«Переслідування та вбивство цивільного населення є військовим злочином. Усі факти мають бути встановлені, а всі винні в цих звірствах мають бути притягнуті до відповідальності», – додав пан Столтенберг, коментуючи жахливі кадри вбитих мирних жителів у Бучі та інших містах.

До міністрів закордонних справ НАТО приєднаються:

  • їх колеги з України, Фінляндії, Швеції, Грузії та Європейського Союзу,
  • а також азіатсько-тихоокеанські партнери НАТО – Австралія, Японія, Нова Зеландія та Республіка Корея.

«У той час, коли авторитарні сили тиснуть на міжнародний правопорядок, для демократій ще важливіше стояти разом і захищати наші цінності», – сказав пан Столтенберг.

Міністри закордонних справ країн Альянсу також обговорять розробку нової Стратегічної концепції НАТО для адаптації Альянсу до нової реальності глобальної безпеки. Очікується, що вони також підтримають хартію, за якою для прискорення оборонних інновацій для Північної Атлантики (DIANA) можна буде використовувати трансатлантичні інновації.

Нагадаємо: в НАТО питання подій в України обговорюють на кожній зустрічі, проте наразі не надто категоричні в оцінках подій.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.