НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям

НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям

При Національній асоціації адвокатів України створений Центр надання методичної допомоги та координації волонтерської допомоги військовослужбовцям.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час онлайн зустрічі «Волонтерського руху адвокатів Збройних Сил України». У ній узяли участь представники Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, громадських організацій. та адвокати. Координатором руху є радник з юридичних питань Головнокомандувача ЗСУ Євгенія Рябека.

НААУ під час цієї наради представили очільники Комітету з військового права НААУ Марія Островська та Комітету з питань незалежності правосуддя Олексій Маловацький.

Основним завданням Центру є інформаційна, методична та інша підтримка адвокатів, які надаватимуть правничу допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Центр разом з ВША НААУ здійснюватиме організацію семінарів, круглих столів, конференцій, лекцій з актуальних питань правничої допомоги військовослужбовцям. Також планується робити практичні посібники з актуальних проблем волонтерської правової допомоги. У разі необхідності офіційного письмового роз’яснення з правозастосовних питань, Центр звертатиметься до Ради адвокатів України з відповідними проектами пропозицій.

НААУ також запровадить низку інструментів для того, щоб можна було публічно ідентифікувати статус адвокатів, залучених до волонтерського проекту, про що уже ухвалено рішення РАУ. Зокрема є опція додавати інформацію про pro bono консультування військовослужбовців України.

Новостворений Центр очолюватиме Голова Комітету військового права НААУ Марія Островська.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.