НААУ та Чеська асоціація адвокатів налагодили співпрацю

НААУ та Чеська асоціація адвокатів налагодили співпрацю

Представники Національної асоціації адвокатів України (НААУ) відвідали штаб-квартиру Чеської асоціації адвокатів у Празі. Чеська асоціація адвокатів найперша відгукнулася з пропозиціями підтримки України після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Зустріч відбулася у четвер, 26 травня 2022 року, у рамках робочого візиту до Праги.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та Секретар ради адвокатів України Ігор Колесніков зустрілися з Головою Чеської асоціації адвокатів JUDr. Роберт Немец, LL.M., членом Ради адвокатів JUDr. Люсі Доланська Баньяйова, секретарем ради JUDr. Петро Чап та іншими представниками Департаменту міжнародних відносин Чеської асоціації адвокатів.

На початку зустрічі представники української сторони подякували Асоціації адвокатів Чехії та адвокатам за увагу, яку вони приділяють ситуації в Україні. Вони відзначили також щедру допомогу, яку чеські адвокати надають колегам, котрі постраждали від війни в Україні. Також чеські адвокати надавали

  • консультативну допомогу українським біженцям у рамках діяльності pro bono,
  • кошти від Асоціації адвокатів Чехії з прозорого рахунку «Адвокати в Україну».

Чеська асоціація адвокатів є одним із найщедріших донорів, які пожертвували 80 тисяч Євро.

Підтримка чеськими адвокатами українських колег

Завдяки швидкій та адресній допомозі чеських колег Опікунська рада НААУ змогла надати фінансову допомогу адвокатам, які постраждали, та та членам їхніх родин адвокатів, котрі загинули.

Президент НААУ Лідія Ізовітова запевнила, що розподіл коштів був абсолютно справедливим і прозорим за заздалегідь визначеними критеріями.

Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій повідомив про одну з нещодавніх ініціатив НААУ: профіль на порталі благодійності Benevity. Через нього НААУ хотіла б зібрати кошти для українських адвокатів від інших донорів з усього світу. Ситуація з адвокатами в Україні дуже складна і зовсім не зрозуміло, коли вона покращиться.

З нагоди зустрічі Голова Асоціації адвокатів Чехії поінформував гостей про діяльність Асоціації та її підтримку ініціативи щодо запровадження тимчасового режиму для українських адвокатів. Закон дозволить українським адвокатам надавати юридичні послуги в Чеській Республіці так само, як і європейським юристам-запрошеним.

Спеціальний закон «Лекс Україна»

Асоціація адвокатів Чехії уже подала таку законодавчу пропозицію до Міністерства юстиції і зараз очікує висновку щодо неї. Роберт Немец також розповів про навчання чеських юристів із тем, що тісно пов’язані з конфліктом в Україні. Асоціація адвокатів Чехії вже організувала сім безкоштовних вебінарів. Зокрема про:

  • тимчасовий захист людей, які тікають від війни в Україні,
  • закон Lex Ukraine та
  • доступ тимчасових проживаючих до ринку праці чи
  • режиму проживання.

Також готуються інші освітні заходи.

Президент Асоціації адвокатів Чехії Роберт Немец також оцінив особистий підхід колег, які надають юридичні послуги безоплатно українським біженцям, особливо швидкість, з якою вони брали участь у проекті.

Представники НААУ ознайомили керівництво Чеської асоціації адвокатів зі звітом про поточну благодійну допомогу та особливо відзначили діяльність Асоціації адвокатів Чехії та дуже щедру й оперативну допомогу її адвокатів. З іншого боку, голова Асоціації адвокатів Чехії повідомив гостям, що навіть у рамках гала-вечора 20/21 року, який відбудеться 27 травня 2022 року, ще один мільйон крон буде надано від адвокатів Чехії як гуманітарна допомога Україні через Чеський Червоний Хрест. Також Університетська лікарня Ужгорода отримає 300 тис. крон за рахунок внесків чеських адвокатів на закупівлю медичних та нейрохірургічних матеріалів та ліків.

Представники Асоціації адвокатів Чехії дуже цікавилися сучасним станом адвокатури в Україні та вислухали всі проблеми, з якими стикаються українські адвокати, та побажали нам надії та багато сил у важкі часи.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *