Набув чинності Закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування

Сьогодні, 24 листопада, набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» № 2719-IX від 03.11.2022.

Раніше народний депутат Ярослав Железняк зазначав, що відповідний документ, зокрема, передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування зі сплатою податку в 2% від обороту.

За його словами Закон особливо актуальний для аграрного бізнесу.

Платник податку має право самостійно (шляхом подання заяви) відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення. У такому разі платник податків вважається таким, що застосовує систему оподаткування, на якій він перебував до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, крім випадку, якщо у заяві про відмову від використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, платник податку зазначив про перехід на сплату інших податків і зборів.

Увага! Акційні ціни на рішення LIGA360 продовжено до 25 листопада. Поспішіть замовити рішення “Преміум” для юристів та адвокатів зі знижкою 50%. Деталі за посиланням. 

Джерело

Поделиться