Набув чинності Закон щодо перезавантаження держслужби

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189455_priynyato-zakon-shchodo-perezavantazhennya-derzhsluzhbi

25 вересня набув чинності Закон № 117-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади», прийнятий 19 вересня. Разом з тим, положення щодо контракту про проходження державної служби (та деяких інших) набудуть чинності з 1 січня 2020 року. З цієї ж дати Кабмін визначатиме розміри посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників державних органів.

До 31 грудня 2021 року керівники державної служби у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати держслужбовцям додаткові стимулюючі виплати.

Члени Комісії з питань вищого корпусу державної служби, призначені до 25 вересня, продовжують виконувати свої обов’язки до формування нового складу.

Посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей.

В Законі про державну службу запроваджується контрактна форма проходження державної служби. Посади, за якими укладається контракт, визначатиме суб’єкт призначення або керівник державної служби до проведення конкурсу. Контракт може передбачати дистанційну роботу з віддаленим доступом за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Визначено підстави припинення контракту.

Вводиться поняття професійного розвитку держслужбовців – безперервний, свідомий, цілеспрямований процес особистісного та професійного зростання, що базується на інтеграції знань, умінь і компетентностей.

Тимчасово вводиться спрощена процедура звільнення держслужбовців категорії А (керівники центральних органів виконавчої влади).

Державний секретар міністерства звільняється з посади Кабінетом Міністрів за поданням Прем’єр-міністра або відповідного міністра. Керівника центрального органу виконавчої влади також звільняє Уряд за поданням Прем’єр-міністра або міністра, який спрямовує та координує діяльність такого органу. Та ж сама процедура визначена і для звільнення заступників керівників (єдине – подання може направити також сам керівник органу).

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189051_pratsvnika-ne-mozhna-zvlniti-pd-chas-vdpustki-rshennya-ksu

Наказ (розпорядження) про звільнення держслужбовця при ліквідації, реорганізації держоргану, скорочення штату, негативних оцінках, дисциплінарному проступку може бути виданий суб’єктом призначення або керівником державної служби у період тимчасової непрацездатності службовця або його відпустки із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Розрахувати тривалість відпустки зручно в калькуляторі ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Разом з тим, контракт можуть пролонгувати за угодою сторін на той самий строк шляхом підписання відповідних змін.

Спеціальні вимоги до кандидатів в держслужбовці також можуть визначатися суб’єктом призначення у контракті, але порядок визначить Кабмін. Уряд затвердить і типові контракти про проходження державної служби.

Випробування встановлюється строком від трьох до шести місяців.

Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на Єдиному порталі вакансій державної служби та сайті державного органу, у якому оголошено конкурс.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.