Набув чинності закон про відповідальність за неподання декларації та приховування статків

Набув чинності закон про відповідальність за неподання декларації та приховування статків

21 липня набув чинності Закон № 1576-IX щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Знижено грошовий вимір прихованих статків, за які настає кримінальна відповідальність. Також підвищено розмір штрафів за недостовірне декларування.

У статтю 366-2 Кримінального кодексу внесено такі зміни:

  1. Умисне внесення явно недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2 тис. (раніше – 4 тис.) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карається штрафом від 3 тис. до 4 тис. (замість 2500 до 3 тис.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від 150 до 240  годин, або обмеженням волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  2. Якщо в декларацію внесено відомості, що відрізняються від достовірних на суму понад 2 тис. (раніше – 4 тис.) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, штраф сягатиме від 4 тис.  до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Запроваджено додаткову альтернативу – позбавлення волі на строк до двох років.

За неподання декларації (стаття 366-3 КК) загрожуватиме обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі строком на один рік.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *