Нацбанк дозволив продавати фізособам валюту за безготівкові кошти в гривні

Нацбанк дозволив продавати фізособам валюту за безготівкові кошти в гривні

Національний банк України вирішив спростити купівлю-продаж валюти для фізичних осіб та уповноважених установ. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 29 червня 2021 року №62 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Зокрема, з 30 червня уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію.

Також уповноваженим установам буде дозволено здійснювати купівлю та продаж готівкової іноземної валюти фізособам за безготівкові кошти у гривні у касах уповноважених установ, їх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

Крім того, Нацбанк розширив можливості громадян з інвестування за кордон – фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участі резидента-торговця цінними паперами.

Зміни передбачають, що для здійснення інвестиції в іноземні фінансові інструменти торговець діятиме як брокер (за рахунок такої фізособи). Так, кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *