Нацбанк визначив, які заходи впливу з 14 липня застосовуватиме до банків за порушення прав споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості

Нацбанк визначив, які заходи впливу з 14 липня застосовуватиме до банків за порушення прав споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості

Національний банк України передбачив у своєму нормативно-правовому акті заходи впливу до банків за порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, зокрема вимог щодо етичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості.

Потреба у змінах виникла у зв’язку з ухваленням Закону України від 19.03.2021 № 1349-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості”, який, зокрема, передбачив нові заходи впливу до кредитодавців та колекторських компаній за порушення прав споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості.

Так, Національний банк матиме право застосовувати до банків заходи впливу за порушення прав споживачів фінпослуг:

  • письмове застереження,
  • штрафні санкції.

Водночас штрафні санкції можуть коливатися в розмірі від 300 до 8 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян залежно від виду порушення.

Зазначені зміни внесені до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу постановою Правління Національного банку України від 5 липня 2021 року № 70. Ця постанова набирає чинності з 14 липня 2021 року – одночасно з уведенням в дію Закону України № 1349-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості”.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *