Національний банк України підвищив облікову ставку до 25%

Національний банк України підвищив облікову ставку до 25%

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 25% річних.

На офіційному сайті регулятора повідомляється, що розглянувши кілька сценаріїв, Національний банк вирішив підвищити облікову ставку одразу на 15 в. п. до 25%. Незначне підвищення ключової ставки, за оцінками НБУ, не мало б значного впливу на фінансово-економічну систему.

  • По-перше, це пов’язано з обмеженою дієвістю механізму монетарної трансмісії під час війни.
  • По-друге, це б сформувало очікування подальших підвищень облікової ставки й відповідно вичікувальну позицію вкладників і незначний інтерес до гривневих активів.
  • По-третє, для пожвавлення інтересу до гривневих активів їх дохідності мають перевищувати очікувані показники інфляції.

Також НБУ вирішив розширити коридор процентних ставок за монетарними операціями з банками для того, щоб створити додатковий простір для пожвавлення міжбанківського ринку. Отже, з 3 червня ставка для кредитів рефінансування дорівнюватиме обліковій ставці плюс 2 в. п.  Для депозитних сертифікатів — обліковій ставці мінус 2 в. п.

Національний банк України очікує, що підвищення облікової ставки до 25% буде достатнім для послаблення тиску на валютному ринку та стабілізації інфляційних очікувань, що в перспективі створить передумови для переходу до циклу зниження облікової ставки.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.