Нацполіція блокує операції з виведення активів проросійських компаній

Нацполіція блокує операції з виведення активів проросійських компаній

Правоохоронці заблокували операції з виведення активів майже 7000 проросійських компаній, які могли використовуватися на підтримку воєнних дій в Україні, повідомляє Нацполіція України.

Співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України встановили, що після воєнної агресії у 2014 році росія почала процес перереєстрації бенефіціарів та використання підконтрольних компаній із реєстрацією інших країн. Такі дії проводилися для маскування належності компаній до рф, тобто приховування кінцевого власника отримання коштів, ухилення від сплати податків та загалом уникнення санкцій. Окрім того, такі заходи дозволили б контролювати активи та майно і після повномасштабного вторгнення.

Відтак, аби запобігти виведенню коштів на рахунки компаній, що зареєстровані у рф або підконтрольні країні-агресору, розуміючи повний тотальний контроль усіх сфер діяльності керівництвом росії і що ці кошти можуть бути використані на підтримку воєнних дій на території України, співробітники підрозділу проводять комплекс превентивних заходів.

Зокрема, оперативно встановлені:

  1. 3600 українських компаній, які у 2021-2022 завезли з країни-агресора товарів на 215 млрд грн. При цьому оплату здійснили на суму 95 млрд грн.
  2. 303 суб’єкти господарювання, які після 2014 року отримали понад 7,1 млрд грн позики від компаній рф та постійно здійснювали виплати відсотків із прибутку.
  3. 200 українських компаній, які упродовж 2021-2022 років повернули понад 10,6 млрд грн відсотків за контрактами позики на адресу підконтрольним росії офшорам.
  4. 3570 українських компаній, які у 2021-2022 завезли з білорусії товарів на 218 млрд грн та вже здійснили оплату 142 млрд грн.

Відтак для унеможливлення виведення коштів та оперативного реагування Нацполіція поінформувала українські банки, НБУ, Держфінмоніторинг щодо діяльності понад 7000 компаній, їх імпортних, позикових контрактів та іноземних контрагентів агресора.

В повідомлені Нацполіції наголошується, що всі операції встановлених резидентів та їх контрагентів вже поставлено на контроль з можливістю подальшого блокування рахунків.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.