Надання державного статусу окремим релігійним святам: в Офісі Президента пояснили особливості законопроекту

Законопроект про надання державного статусу окремим релігійним святам запроваджує законодавчу норму, згідно з якою роботодавцю рекомендується надавати вихідний день працівнику, який відзначає одне з цих свят відповідно до належності до тієї чи іншої релігійної конфесії.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

«Пропонується надати державний статус таким релігійним святам, як Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду. Відповідно до законопроекту, роботодавцю рекомендується надавати вихідний день співробітнику, який відзначає одне з цих свят відповідно до належності до тієї чи іншої релігійної конфесії», – роз’яснив Ігор Жовква.

Як пояснив заступник керівника Офісу Президента, такий підхід дасть змогу забезпечити дотримання традицій святкування та продемонструє відданість України принципам рівності, толерантності та взаємоповаги. Крім того, представники релігійних громад зможуть реалізувати своє право на вільне віросповідання без жодних порушень споконвічних традицій.

Г-н Жовква зауважив, що Україна обрала головним вектором зовнішньої політики європейську інтеграцію.

«У країнах Європейського Союзу існують глибокі традиції поваги до релігій та релігійних конфесій. Їхні права закріплені у відповідних законодавчих актах, а суспільство поважає кожну людину, незалежно від її релігійних переконань. В Україні діє велика кількість релігійних громад, які сповідують філософію різних релігій світу. Проте десятиліття панування ідеології державного атеїзму спотворили ставлення людей до окремих релігійних течій», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

Ігор Жовква наголосив, що саме тому набуває актуальності законопроект про надання державного статусу окремим релігійним святам.

«Філософією цього документа є побудова в Україні мультиконфесійного толерантного суспільства відкритого типу. Адже саме такі принципи втілені у розвинутих демократичних країнах», – підкреслив пан Жовква.

Нагадаємо, 30 липня 2020 року Президент підписав Указ № 303/2020 “Питання визначення статусу окремих релігійних свят” (про те, що передбачає зазначений документ, читайте детальніше).

Стежите за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфопростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Діє оновлений типовий договір оренди землі

Джерело

Поделиться