Надати згоду на тимчасовий виїзд дитини за кордон можна буде електронно: проект

Надати згоду на тимчасовий виїзд дитини за кордон можна буде електронно: проект

Надати згоду на тимчасовий виїзд дитини за кордон можна буде в електронній формі, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Уряд схвалив відповідний законопроект, яким запроваджується механізм внесення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян інформації про надання згоди одним із батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла шістнадцяти років, у супроводі другого з батьків. Передбачено, що інформацію про надання відповідної згоди вноситиме до вказаного Реєстру один із батьків через портал Дія або нотаріус на підставі нотаріально посвідченої письмової згоди.

«Надання згоди на тимчасовий виїзд дитини за кордон в електронній формі з використанням електронного підпису є цілком обґрунтованим та оптимальним для мінімізації незручностей та пришвидшення відповідних процесів. Разом із тим, у чітко визначених законопроєктом випадках забезпечуватиметься можливість тимчасового виїзду одного з батьків з дитиною за кордон без згоди другого з батьків (зокрема, якщо борг останнього за аліментами перевищує тримісячну суму)», – пояснив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

Законопроектом визначається граничний строк дії відповідної згоди – не більше 3 років.

Крім того, законопроект врегульовує процедуру отримання згоди на тимчасовий виїзд дитини за межі України. Так, за зверненням одного з батьків, який має намір здійснити такий виїзд, другий з батьків протягом 10 календарних днів зобов’язаний надати відповідну згоду або письмову відмову із зазначенням причин її ненадання. У разі відмови можна буде звернутися до суду із заявою про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України без згоди другого із батьків. Суд ухвалюватиме рішення про надання відповідного дозволу за умови, що це не суперечить інтересам дитини.

Також Уряд схвалив законопроект, яким з метою дотримання балансу інтересів запроваджується адміністративна відповідальність за неналежне виконання без поважних причин одним з батьків встановленого законом обов’язку щодо інформування другого із батьків про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

«Законодавство України вже зараз вимагає від того з батьків, за одноосібним рішенням якого у визначених законом випадках здійснюється тимчасовий виїзд дитини за кордон, інформувати другого з батьків про такий виїзд. Втім, ця норма дотримується лише добросовісними батьками та здебільшого є декларативною, адже наразі за її порушення не передбачено будь-яких правових наслідків. Для забезпечення рівності прав батьків щодо виховання дитини законопроєкт усуває зазначену прогалину», – додав Євгеній Горовець.

Зауважимо, що зазначені законопроекти ще має розглянути Верховна Рада.

Бажаєте дізнатися про цифрові інструменти в роботі юриста й адвоката? Реєструйтеся на презентацію професійного рішення LIGA360, та отримайте можливість придбати цей продукт зі знижкою 30 %. Більше про акцію до 30-річчя ЛІГА:ЗАКОН та Дня юриста читайте за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *