Накопичувальна пенсія може стати доступною українцям вже у 2026-2027 роках

Накопичувальна пенсія може стати доступною українцям вже у 2026-2027 роках

Існуючу пенсійну систему потрібно докорінно змінювати. Вихід – накопичувальна пенсійна система. Таку думку висловив міністр фінансів Сергій Марченко під час засідання круглого столу «Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути», організованого Growford Institute та Інститутом Горшеніна.

Головна причина – невтішна демографічна ситуація. Народжуваність скорочується, людей похилого віку стає більше. Зі слів міністра, таке явище не є притаманним лише Україні. Наразі, це світова тенденція.

Виходом з ситуації у найближчій перспективі може стати детінізація зарплат. Відповідно до статистики, яка є у розпорядженні Уряду, майже 10 мільйонів громадян України, принаймі офіційно, взагалі не мають доходів. У тих, хто їх має – доходи мінімальні.

По-друге, необхідно перейти до накопичувальної пенсійної системи. На початку держава готова допомагати громадянам. В планах Кабінету Міністрів України,  здійснення повного переходу до накопичувальної пенсійної системи приблизно 2026 – 2027 року. Громадяни зможуть самостійно обирати пенсійні фонди на інвестувати у своє майбутнє.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *