“Нас чекає чергове зменшення бюджетів клієнтів на юруслуги”, – юрист

Ринок в 2012 році характеризувався жорсткою конкуренцією. Навіть великі юридичні фірми знижували ставки і боролися за проекти з середніми, чого раніше не помічалося. На жаль, політична ситуація в Україні і так званий business environment не давали можливості займатися клієнтам розвитком бізнесу і відкриттям нових проектів – зважаючи на це можливості юридичних фірм були значно звужені. Практично завжди клієнти робили попередній відбір юридичних фірм. Звернення до зовнішніх консультантів значно зменшилося на користь звернення до штатних юристів.

Артур Ницевич

Почасові ставки все більше відходять в минуле, поступаючись місцем фіксованим винагородам, гонорарам успіху, кэпам і так далі

Мабуть, в цілому усі компанії оптимізували свої внутрішні структури, закріпивши у своєму складі в основному “універсалів”, які можуть легко перебудовуватися з практики на практику. У 2013 навряд чи ситуація поміняється, HR політика буде консервативною.

Прогнози на 2013 рік в цілому співпадають з прогнозами на 2012. Юридичні фірми продовжуватимуть підвищувати свою ефективність, займатися оптимізацією внутрішніх ресурсів, поглиблюючись в спеціалізації і проникаючи углиб галузей. Оскільки політична ситуація навряд чи зміниться (як у Україні, так і в Європі), нас чекає чергове зменшення бюджетів клієнтів на юридичні послуги. У фокусі – побудова довгострокових стосунків з клієнтами. Так би мовити, переважати буде інтенсивний шлях розвитку. Фірми серйозно знижуватимуть гонорари і змінюватимуть принципи їх розрахунку заради можливості супроводжувати довгострокові престижні проекти.

Джерело

Поделиться