Наступного року працівників ДНЗ пенсійного віку переведуть на строковий трудовий договір

Наступного року працівників ДНЗ пенсійного віку переведуть на строковий трудовий договір

Джерело фото

12.10.2021 року у ВРУ зареєстровано законопроект Кабміну про дошкільну освіту №6172.

Проєкт акта забезпечує створення дієвого механізму реалізації, охорони та захисту конституційного права дитини на дошкільну освіту відповідно до природних та індивідуальних освітніх потреб особистості, а також забезпечення законодавчого підґрунтя для розвитку системи дошкільної освіти, підвищення якості освіти та освітньої діяльності, що сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

Проєкт акта урегульовує питання рівного доступу дітей до якісної дошкільної освіти, зокрема:

доступності для осіб з особливими освітніми потребами;

забезпечення якості дошкільної освіти;

атестації та сертифікації педагогічних працівників;

ресурсного (інформаційного, науково-методичного, матеріально-технічного) забезпечення закладів.

засад здійснення інституційного аудиту;

прав та обов’язків учасників освітнього процесу;

призначення на посаду керівника закладу дошкільної освіти (за результатами конкурсного відбору) тощо.

Особисто для мене найцікавішим є те, що ДНЗ будуть розміщуватися не у будівлях а у приміщеннях. Ну і найболючіше питання для старшого покоління – набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів дошкільної освіти згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

До 1 липня 2022 року засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти або уповноважені ними органи зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з керівниками таких закладів та одночасно укласти з ними (за їх згодою) трудові договори строком на шість років (з керівниками, які отримують пенсію за віком — на один рік) без проведення конкурсу. У разі їх незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору — звільнити їх згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Після завершення строку трудового договору такі особи мають право обиратися на посаду керівника того самого закладу освіти на ще один строк відповідно до статті 43 цього Закону;

Також набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів дошкільної освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

До 1 липня 2022 року керівники державних і комунальних закладів дошкільної освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до статті 43 цього Закону.

Якщо ця стаття виявилась для Вас корисною, Ви можете натиснути на слоника “подобається” і я обовязково дізнаюся, що не писав її даремно. На моєму профілі в протоколі Ви зможете знайти і інші статті в розділах Новини, Консультації, Юридичні дискусії.

Автор новини:

З повагою, адвокат Гриб Віталій Вячеславович

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.