Нацбанк відтермінував повернення окремих тарифів на депозитні послуги

Нацбанк відтермінував ще на чотири місяці – до 23 квітня 2023 року – застосування окремих тарифів на депозитарні послуги. А саме:

    тарифів із депозитарного обслуговування депозитарних установ;

    тарифів на обслуговування операцій з єврооблігаціями (ОЗДП), що проводяться на користь депонентів НБУ при виконанні ним функції депозитарної установи.

Відповідна постанова Правління НБУ від 22 грудня 2022 року № 246 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06 серпня 2022 року № 173” набрала чинності 23 грудня 2022 року.

Національний банк, як і раніше, закликав депозитарні установи зі свого боку мінімізувати або за можливості скасувати відповідні тарифи для своїх клієнтів на період відсутності тарифів депозитарію НБУ з метою підтримки фінансового фронту України.

Водночас відповідно до постанови Правління НБУ від 6 серпня 2022 року № 173 тарифи на решту депозитарних послуг НБУ, зокрема послуг щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів НБУ, знову застосовуватимуться з 23 грудня 2022 року.

Регулятор нагадав, що на початку повномасштабної війни скасував нарахування тарифів на усі депозитарні послуги, починаючи з 24 лютого 2022 року.

За оцінками НБУ, подальше відтермінування тарифів на наведені послуги підтримає державні фінанси України, зокрема завдяки збереженню сприятливих умов для залучення Урядом фінансування на внутрішньому борговому ринку та зменшенню витрат під час управління державним боргом.

Натомість регулятор вважає, що додаткове відтермінування тарифів на інші послуги є недоцільним, ураховуючи, що більшість клієнтів НБУ – це банки, які успішно протистоять викликам війни та не потребують додаткових пом’якшень у частині тарифів на операції з НБУ.

За повідомленням Національного банку

Новий рік – нова LIGA360 для компаній. Забезпечте інформацією ключових співробітників, автоматизуйте медіамоніторинг та договірну роботу вашого бізнесу. До 31 грудня оберіть LIGA360 для 3 чи 5 фахівців, щоб отримати знижку.

Джерело

Поделиться