Нацбанк змінив розміри коригуючих коефіцієнтів для застави

Нацбанк затвердив розміри коригуючих коефіцієнтів і граничний рівень зменшення обсягу заставлених активів (майна), які приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування, операціями прямого репо та операціями за договорами про зберігання запасів готівки.

Граничний рівень зменшення обсягу заставлених активів (майна) для стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи знизився до 0 % з 5 %, операцій за договорами про зберігання запасів готівки не змінився — 0 %.

Коригуючий коефіцієнт для іноземної валюти та депозитних сертифікатів Національного банку залишено без змін — 95 % та 100 % відповідно.

Нацбанк роз’яснив, що коригуючі коефіцієнти застосовуються для зменшення втрат НБУ в разі реалізації процентного ризику, валютного ризику та ризику ліквідності, що призводять до зменшення справедливої вартості прийнятої ним застави. Коригуючі коефіцієнти застосовуються до справедливої вартості застави та залежать від її основних характеристик.

Нові розміри коригуючих коефіцієнтів вводяться в дію наказом Нацбанку від 30 грудня 2021 року № 972-но «Про затвердження розмірів коригуючих коефіцієнтів та граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна)».

Усі операції з договорами — відтепер у єдиному хмарному рішенні. Створюйте новий документ з понад 30 шаблонів та проаналізуйте його до підписання. Система автоматично розпізнає помилки, перевірить сторони, знайде нормативні документи, на які посилається договір. Дізнайтеся більше за посиланням.

Як юристу першим отримати інформацію у Новому Році? Усю правову інформацію та важливі новини надасть LIGA360. Тільки до 14 січня отримайте преміум-пакети за вигідною ціною.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *