Національний штаб, телефонна лінія, медбригади мінімального складу: які заходи протидії COVID-19 затвердила Рада

Сьогодні, 20 жовтня, Верховна Рада прийняла Постанову (проект № 4228) “Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз”.

Постановою ВР рекомендує Президенту утворити Національний штаб протидії біологічним загрозам та очолити його для організації оперативного реагування на поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) в Україні, підвищення спроможності національної системи охорони здоров’я, запровадження комплексної системи захисту вітчизняної економіки від наслідків пандемії, розробки та втілення ефективної безпекової стратегії України в умовах нових глобальних біологічних викликів.

Національному штабу для виконання зазначеної мети рекомендовано вживати заходів для прийняття Президентом фахових оперативних рішень щодо протидії COVID-19, зокрема, невідкладно ввести в дію єдину всеукраїнську багатоканальну телефонну лінію – систему прямого зв’язку з державою для всіх громадян, які мають симптоми або хворіють на коронавірусну хворобу, з метою посилення координації та організації заходів для проведення безкоштовного тестування та надання невідкладної допомоги, забезпечення ранньої самоізоляції хворих з моменту виявлення перших симптомів. Основними завданнями цієї телефонної лінії визначити прийом та опрацювання звернень громадян, які мають симптоми або хворіють на коронавірусну хворобу (COVID-19), отримання інформації для організації невідкладного забору біологічних матеріалів мобільними бригадами на дому у громадян, координації проведення тестів на наявність коронавірусу SARS-Cov-2 у термін до 48 годин, забезпечення безкоштовними ліками для амбулаторного лікування хворих, медичних консультацій тощо.

Постановою також рекомендовано:

– забезпечити ефективну безоплатну діагностику та тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19);

– створити умови для ефективного лікування хворих на COVID-19 в амбулаторних умовах через відновлення на рівні місцевого самоврядування системи невідкладної медичної допомоги – медичних бригад мінімального складу (водій + лікар загальної практики), забезпечених спеціалізованими медичним автотранспортом, засобами індивідуального захисту, медичними виробами та протоколами лікування. Основним завданням цих медичних бригад визначити надання медичної допомоги пацієнтам, які хворіють на COVID-19, за місцем їх проживання. У разі дефіциту кадрів до роботи бригади можуть залучатися медичні працівники інших спеціальностей, після проходження відповідного курсу перепідготовки. Реагування на виклик та відвідання пацієнта вдома має здійснюватися такою медичною бригадою у термін до 6 годин.

Постанова спрямована на забезпечення надання своєчасної та ефективної медичної допомоги хворим на COVID-19 та на:

– соціальний захист медичних працівників, а також немедичних працівників, які є учасниками процесу надання допомоги хворим, шляхом встановлення додаткової доплати у розмірі до 300 % місячної зарплати;

– організацію надання соціальної підтримки пацієнтів;

– стале функціонування системи екстреної медичної допомоги;

– кадрове забезпечення потреб системи охорони здоров’я в епідеміологах, гігієністах і фахівцях з лабораторної діагностики;

– відновлення системи протиепідемічного захисту та розбудови мережі інфекційних лікарень;

– створення вітчизняного виробництва діагностичних тест-систем, лікарських засобів та імунобіологічних препаратів для діагностики, лікування та профілактики коронавірусної інфекції COVID-19.

Постановою передбачено, що запропоновані заходи фінансуватимуться шляхом перерозподілу коштів загального фонду Державного бюджету України на 2020 рік, видатками Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Постанову прийнято з техніко-юридичним доопрацюванням, повідомляє Інформаційне управління Апарату ВР.

Марафон знижок до Дня юриста! Обирайте комплексні рішення для юриста, адвоката та партнера юридичного бізнесу зі знижкою 30 %. Будьте в курсі змін НПА, у тому числі нових надходжень та законопроектів, судових рішень, розкладу судових засідань, контролюйте контрагентів та партнерів в єдиному просторі для професійної роботи LIGA360. Замовити зі знижкою.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *