НАЗК нагадало, хто має повідомляти про суттєві зміни в майновому стані

НАЗК нагадало, хто має повідомляти про суттєві зміни в майновому стані

Національне агентство з питань запобігання корупції пояснило, кому та коли треба повідомляти про суттєві зміни в майновому стані.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на понад 50 прожиткових мінімумів (113,5 тис. грн у 2021 році) мають подавати:

  • службова особа, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище;
  • декларант, який обіймає посаду, пов’язану з високим рівнем корупційних ризиків.

Більшість посад державної служби категорії В не входять до цих переліків. Проте за деяких умов державні службовці категорії В справді мають обов’язок подавати такі повідомлення.

Держслужбовець категорії В повинен повідомляти НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, якщо його посаду визначено структурою державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, в разі недоцільності утворення структурних підрозділів. Наприклад, це може бути посада головного спеціаліста з внутрішнього аудиту одного з державних органів, яка не передбачає наявності структурного підрозділу в установі. Така посада входить до переліку посад, пов’язаних із високим рівнем корупційних ризиків.

Повідомлення треба подати в електронному вигляді до Реєстру декларацій. Увійти до Реєстру можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Інформацію, включену в повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, потрібно також відобразити в декларації за відповідний період.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *