НАЗК нагадало, які декларації потрібно подавати в разі звільнення з публічної служби

НАЗК нагадало, які декларації потрібно подавати в разі звільнення з публічної служби

НАЗК нагадало, які декларації потрібно подавати в разі звільнення з публічної служби

Національне агентство з питань запобігання корупції пояснило, які декларації необхідно подавати в разі звільнення з публічної служби.

Завершуючи роботу на публічній службі, треба подати 2 типи декларації — “перед звільненням” та “після звільнення“.

Декларацію “перед звільненням” потрібно подати впродовж 20 робочих днів із дня звільнення. Вона охоплюватиме період, що не був охоплений деклараціями, які суб’єкт декларування подавав раніше.

Декларацію “після звільнення” потрібно подати на наступний рік після звільнення у період кампанії декларування. Тобто з 1 січня по 31 березня наступного року після звільнення.

У яких випадках декларації типів “перед звільненням” та “після звільнення” не потрібно подавати:

  1. Якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знову розпочинає діяльність на публічній службі, то він подає щорічну декларацію за минулий рік. У такому випадку декларацію “після звільнення” подавати не потрібно.
  2. Якщо особа перестає бути суб’єктом декларування (наприклад, згідно зі змінами, внесеними до закону, чи у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права), декларації подавати не потрібно. Адже в цих випадках особа втрачає статус суб’єкта декларування, і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на неї.
  3. Якщо публічний службовець був переведений на іншу посаду державної служби / став переможцем конкурсу та звільнився з роботи і був прийнятий в інший орган протягом 20 робочих днів.
  4. У разі якщо особа обіймала одночасно дві посади, що зумовлювали обов’язок подавати декларацію, але протягом року вона звільнилася або іншим чином припинила перебувати на одній із таких посад, декларації “перед звільненням” та “після звільнення” не подаються (оскільки особа продовжує виконувати діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або прирівняну законом до неї діяльність).

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.