НАЗК пропонує кошти Держбюджету на фінансування політичних партій передати на потреби ЗСУ

НАЗК пропонує кошти Держбюджету на фінансування політичних партій передати на потреби ЗСУ

Фото НАЗК

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) ініціюють зупинення державного фінансування політичних партій на весь період дії воєнного стану.

З відповідним листом голова НАЗК Олександр Новіков звернувся до Голови Верховної Ради України (ВРУ) Руслана Стефанчука.

Гроші, передбачені для фінансування статутної діяльності політичних партій, необхідно спрямувати безпосередньо для забезпечення потреб оборони, у тому числі потреб ЗСУ, — повідомляють у відомстві.

Про що йдеться?

  • для фінансування статутної діяльності політичних партій у Державному бюджеті України на 2022 рік передбачено майже 886 млн грн. У квітні Кабінет Міністрів України скоротив цю суму на 88,5 млн грн.
  • НАЗК пропонує внести зміни до Законів України «Про політичні партії в Україні» і «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та зупинити державне фінансування політичних партій на весь період дії воєнного стану.

Також НАЗК запропонувало оптимізувати щорічний обсяг державного фінансування політичних партій.

Пропонується змінити формулу розрахунку загального обсягу коштів — замість чинного показника мінімальної заробітної плати застосовувати показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаємо в Україні працює портал, за допомогою якого фізичні особи можуть повідомляти про майно та інші активи осіб, причетних до агресії рф проти України

 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.