НАЗК просить комісую з питань регламенту та етики КСУ звільнити суддю Ігоря Сліденка за неетичну поведінку

НАЗК просить комісую з питань регламенту та етики КСУ звільнити суддю Ігоря Сліденка за неетичну поведінку

Національне агентство з питань запобігання корупції звернулося до Постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного Суду України щодо неетичної поведінки судді КСУ Ігоря Сліденка.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

НАЗК просить притягнути Ігоря Сліденка до дисциплінарної відповідальності шляхом звільнення його з посади судді КСУ.

В агентстві навели низку прикладів порушення відповідних етичних норм, зокрема:

  • Підготовка суддею рішення КСУ про неконституційність е-декларування в умовах конфлікту інтересів.

На розгляді в КСУ перебувало конституційне подання 47 народних депутатів щодо визнання неконституційними деяких норм Закон України «Про запобігання корупції».

19 жовтня 2020 року НАЗК надіслало на адресу КСУ лист, яким повідомило, що стосовно судді Ігоря Сліденка було складено адміністративні протоколи, оскільки він не подав декілька повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Після чого суддя Ігор Сліденко подав заяву про самовідвід у вказаній справі, однак під час засідання суддя проголосував «проти» задоволення цієї заяви та заяви про його відвід від представника Президента в КСУ.

  • Лист-погроза Сліденка на адресу працівника НАЗК із цитатою з роману Олександра Дюма-батька.

Одразу після ухвалення згаданого рішення КСУ, 27 жовтня 2020 року, Ігор Сліденко відправив електронний лист на адресу працівника НАЗК, який вручав йому протокол. Для цього він використав свою офіційну адресу — [email protected]

Лист було надіслано французькою мовою. Його переклад українською наступний:

«А тепер, сказав Атос, загортаючись у плащ і надягаючи капелюха, тепер, коли я вирвав у тебе зуби, гадюко, кусайся, якщо зможеш! Олександр Дюма. Три мушкетери.

P.S. Тож мерсі, панове, і передайте мій привіт пану Н.»

  • Чисельні заяви Ігоря Сліденка в ЗМІ, які свідчать про можливе порушення етичних принципів.

Наприклад, в одному інтерв’ю Ігор Сліденко зазначив: «Формально я порушив закон, дійсно, але жодних фізичних можливостей, оскільки я перебував за кордоном, подати їх вчасно в мене не було».

В іншому інтерв’ю суддя також зазначив, що: «… Це приниження для судді, будь-якого судді, це приниження приходити в орган, який створено законом «ад хок», я маю на увазі НАЗК, який не є конституційним органом, зауважте…».

Нагадаємо, 8 жовтня 2020 року суддя Ігор Сліденко подав заяву про звільнення самостійно. Однак, до сьогодні КСУ не прийняв рішення щодо цієї заяви.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *