НАЗК просить Президента ветувати закон про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації

НАЗК просить Президента ветувати закон про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації

Національне агентство з питань запобігання корупції направило лист до Президента України з проханням ветувати прийнятий Верховною Радою закон щодо декларування (законопроєкт №4651), який дозволить посадовцям записувати майно на родичів.

Початковою метою законопроєкту було відновлення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі за декларування недостовірної інформації та умисне неподання декларації.

У НАЗК зазначають, що прийняття закону в такому вигляді призведе до небезпечних наслідків, поміж яких — нові можливості для корупціонерів щодо легалізації незаконно набутих активів.

Зокрема, під час голосування депутатами було внесено кілька правок в законопроект, які дозволять недоброчесним публічним службовцям ухилятися від декларування:

  1. відомості про об’єкти декларування, які перебувають у володінні або користуванні членів сім’ї суб’єкта декларування, мають зазначатися у декларації лише у разі, якщо член сім’ї «подасть» декларантові відомості про такі об’єкти декларування у будь-якому вигляді. Натомість, «відомими» вважаються лише ті відомості, про які член сім’ї безпосередньо повідомив декларанту. Ці правки дозволять недоброчесним декларантам приховувати неправомірно здобуті активи «переписуючи» все на членів сім’ї, щоб надалі апелювати , що родичі не надали їм інформації про таке майно (правка № 50 та № 65);
  2. навіть за недекларування майна на мільйони гривень передбачено лише обмеження волі до двох років за умисне неподання декларації замість позбавлення волі на такий самий термін (правка № 59). 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *