НАЗК просить Раду суддів України скасувати положення про надання роз’яснення суддям щодо конфлікту інтересів

НАЗК просить Раду суддів України скасувати положення про надання роз’яснення суддям щодо конфлікту інтересів

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков надіслав лист Голові Ради суддів України Богдану Монічу про усунення порушення антикорупційного законодавства в діяльності Ради суддів.

Лист стосується визначення Радою суддів України у Порядку здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів та представників судової системи та його врегулювання можливості надавати відповідні роз’яснення суддям.

НАЗК звертає увагу, що лише Агентство має повноваження надавати роз’яснення щодо конфлікту інтересів (п. 15 частини першої ст. 11 Закону «Про запобігання корупції»).

Також у листі наголошується, що роз’яснення РСУ можуть ввести суддів в оману та призвести до вчинення ними правопорушень. Звернення за роз’ясненням до РСУ, яка не наділена повноваженнями на їх надання, може призводити до того, що судді помилково розумітимуть вимоги законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Водночас НАЗК готове надати Раді суддів України необхідну допомогу в імплементації положень п. 6 ч. 8 ст. 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також звертає увагу на необхідність якнайшвидшого приведення Порядку у відповідність до вимог вказаної статті Закону, ст.ст. 6, 19 Конституції України та ст.ст. 11, 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *