НБУ хоче посилити кіберзахист банківської системи України

НБУ хоче посилити кіберзахист банківської системи України

Національний банк України виступає за впорядкування та посилення кіберзахисту банківської системи України.

Для реалізації вищезазначеної мети НБУ розроблений та пропонується до обговорення проект постанови «Про затвердження Положення про організацію кіберзахисту в банківській системі України».

Мета розробки постанови – затвердження норм, що регулюватимуть питання організації забезпечення кіберзахисту в банківській системі України.

Виходячи з опублікованого тексту постанови, у разі прийняття документ може закріпити такі основні положення щодо організації кіберзахисту в банківській системі:

  • основні засади функціонування системи кіберзахисту банківської системи України;
  • принципи забезпечення інформаційного обміну між Центром кіберзахисту Національного банку і банками;
  • вимоги щодо заходів із забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури в банківській системі;
  • вимоги щодо проведення незалежного аудиту інформаційної безпеки в банківській системі.

Натомість, положення не встановлює додаткового зобов’язання банківських установ щодо інформування НБУ про кіберінциденти.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови постанови Правління НБУ «Про затвердження Положення про організацію кіберзахисту в банківській системі України»приймаються до 4 грудня 2021 р. включно на електронну адресу: [email protected].

Нагадуємо, що Державна служба зв’язку та захисту інформації домоглася розширення кількості професій, які стосуються сфери безпеки інформації та кіберзахисту.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *