«Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання» — Голова ВС Всеволод Князєв

«Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання» — Голова ВС Всеволод Князєв

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв обговорив із суддями з територій, де проводяться бойові дії, тимчасово окупованих територій та з прифронтових областей, нагальні виклики судової системи в умовах воєнного стану.

Онлайн-зустріч відбулася 6 червня 2022 року, повідомляє прес-служба ВС.

В ній взяли участь судді з Харківської, Донецької, Луганської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Відрядження суддів

Очільник ВС зауважив, що сьогодні є випадки, коли судді подають заяви на відрядження до одних і тих же судів. Або до судів, яких немає в переліку до яких передбачається можливість перевестися.

«Мета відрядження – це переведення суддів із судів, які розташовані на окупованих територіях і на територіях, де ведуться активні бойові дії, до тих судів, куди передана підсудність справ. Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання, бо основна його ціль – допомогти суддям, яким передана велика кількість справ. Адже сьогодні важливо робити все можливе, щоб працювала система правосуддя», – зауважив Голова ВС.

При відрядженні судді до іншого суду насамперед береться до уваги стаж його роботи, а також потреба суду в судді, який спеціалізується на розгляді цивільних справ чи кримінальних проваджень.

Також пан Князєв звернув увагу що судді «п’ятирічки» можуть бути відряджені до іншого суду. Проте розпорядження Голови ВС про відрядження не надає такому судді повноважень для здійснення правосуддя.

За словами Голови ВС процедура відрядження суддів в господарські та адміністративні суди має розпочатися наприкінці червня – на початку липня. Також ведеться робота з кадрового посилення апеляційних судів.

Відновлення судових справ і проваджень, що лишилися на тимчасово окупованих територіях

За словами Всеволода Князєва, якщо є можливість вивезти справи із суду, їх передають до іншого суду, визначеного розпорядженням Голови ВС. Такі справи розподіляють між суддями, і новий склад суду розглядає їх спочатку.

Якщо ж через певні причини справи не можуть бути передані до іншого суду, то з цієї ситуації є такі виходи:

  • за наявності судового рішення суду першої інстанції справа може бути відновлена згідно з процесуальними нормами
  • якщо у справі ще не було ухвалено судове рішення, це є підставою для подання нового позову (розгляд судової справи відбувається із самого початку).

Суддівське самоврядування в умовах воєнного часу

Збори суддів конкретного суду мають вирішувати:

  • спеціалізацію відряджених суддів
  • порядок розподілу справ на таких суддів
  • чи можуть вони брати участь в обранні керівництва суду, та інші організаційні питання, віднесені компетенції зборів.

Повідомлення учасників судових процесів

За словами Всеволода Князєва, оскільки на законодавчому рівні не визначені межі територій, які є тимчасово окупованими, то для повідомлення учасників процесу треба застосовувати загальний порядок, інакше права громадян можуть бути порушені.

Проте, процес повідомлення учасників судових процесів може бути оптимізовано у разі прийняття парламентом законопроєкту № 7316 від 26 квітня 2022 року.

Законопроєкт передбачає можливість виклику чи повідомлення учасників судового процесу про дату, час і місце судового засідання у справі будь-якими можливими засобами, на всі відомі засоби комунікації (телефонограма, СМС-повідомлення, електронна пошта, повідомлення в месенджерах тощо), а також через оголошення на офіційному вебпорталі судової влади України.

Також читайте: Записи судових засідань не будуть здійснюватися на компакт-диски. Як отримати копію запису судового засідання?

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.