Незалежно від посад і регалій, ми всі рівні, однаково служимо, боронимо Україну — Андрій Калараш, суддя КЦС ВС
З початку повномасштабної військової агресії рф проти України за зброю взялися чимало юристів. Серед них і суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Андрій Калараш. Чому суддя вирішив захищати не тільки незалежне правосуддя, а й безпосередньо незалежність України Андрій Калараш розповів у інтерв’ю.
— Андрію, коли вирішили взяти в руки зброю?
— Взяти зброю в руки вирішив, коли вперше почали бомбардувати Київ. Я розумів, що маю захистити жінок та дітей. Ще більше впевнився в своєму рішенні, коли побачив, як багато чоловіків покинули столицю, свої міста, свої будинки, своїх родичів та друзів заради спасіння свого життя.
Зі мною у взводі також добровільно пішов служити старший син Роман (24 роки), який працював помічником адвоката, він теж юрист.
Роман Калараш
— Чи є у Вас військова підготовка?
— У мене є військова підготовка: у 1988-1990 роках проходив службу у лавах збройних сил колишнього СРСР. Крім того до роботи суддею працював вісім років у міліції. Остання посада — заступник начальника райвідділу, начальник слідчого відділу Вознесенського РВ УМВС Миколаївської області.
— Чи багато суддів долучились до лав тероборони? Як взагалі зараз функціонують українські суди?
— Кількості суддів, які вступили до територіальної оборони, мені невідомо. Але, наскільки знаю, дуже мало. Щодо роботи судів, ті суди де небезпечно працювати, працюють і справляють правосуддя, але з урахуванням обмежень і вимог воєнного стану.
— Які висновки зробили для себе за перші три тижні війни?
— Війна особливо викриває внутрішню сторону кожного і показує, хто він є насправді. Дуже багато людей щирі й готові допомагати тим, хто цього потребує. Багато молодих людей займаються волонтерством, жінки готують їжу для ЗСУ. Відчувається допомога в усьому. Таке відношення дуже приємне і має бути доведене до широких мас населення не тільки України, а й за межі нашої рідної держави.
На жаль, є й випадки, коли громадяни підтримують агресора і надають ворогу інформацію, внаслідок чого через обстріл гинуть наші громадяни.
— Як зберігати холодний розум в сьогоднішніх обставинах?
— У такий час треба бути дуже бути уважним і обережним, не поспішати, аналізувати інформацію, яка надходить.
Я чотири роки був членом Ради суддів України. У 2018 році ми з метою підтримки суддів, які виїхали з Луганська та Донецька, засідання Ради суддів проводили у Краматорську. Ми були за 15 км від межі бойових дій і бачили на власні очі наслідки війни, горе людей і важкі умови, в яких працювали суди.
Незалежно від посад і регалій, ми всі рівні, однаково служимо, боронимо Україну. Підтримуємо порядок у приміщенні для забезпеченні санітарної безпеки.
Бажаю усім мира і здоров’я!
Записав Максим Сисоєнко,
«Український юрист»
Читайте також історії інших юристів в армії.