НКЦПФР затвердила порядок подання страховою організацією звітності

НКЦПФР затвердила порядок подання страховою організацією звітності

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на черговому засіданні регулятора затвердила порядок подання страховою організацією звітності з недержавного пенсійного забезпечення.

«Цей документ описує аспекти подання звітності страховими компаніями в частині недержавного пенсійного забезпечення. Адже своєчасна, чітка і повна звітність є однією із основ якісного регулювання ринку»– говорить член НКЦПФР Іраклій Барамія.

Так, порядок охоплює звітність, що подається страховиком до НКЦПФР, а також звітність, що подається страховиком особам, які уклали із ним договори страхування в системі недержавного пенсійного забезпечення. В нормативному акті повністю прописані усі вимоги до учасників ринку, дані форми довідок, звітності тощо.

Важливо зазначити, що першим звітним періодом для складання та подання звітності з недержавного пенсійного забезпечення є ІІ квартал 2022 року. А першим звітним періодом для складання та подання річної звітності, що подається особам, які уклали із страховиком договори страхування в системі недержавного пенсійного забезпечення, є 2021 рік.

Водночас комісіонери визнали таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 15 лютого 2007 року No 6817 «Про затвердження Положення про оприлюднення страховиками інформації щодо договорів страхування, укладених у системі недержавного пенсійного забезпечення», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 02 березня 2007 року за No 179/13446.

Наразі порядок подання страховою організацією звітності з недержавного пенсійного забезпечення переданий на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Він набирає чинності з дня його офіційної публікації.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *