НКЦБФР затвердила принципи корпоративного управління

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку прийняла рішення “Про твердження Принципів корпоративного управління“.

Документ був розроблений з метою поступового наближення українського законодавства до правил і рекомендацій Європейського Союзу і враховує Принципи корпоративного управління ОЭСР (Організації економічного співробітництва і розвитку).

Принципи мають рекомендаційний характер, і їх застосування являється абсолютно добровільним. Зокрема, компанії можуть самостійно визначити, які норми доцільно використовувати на практиці з можливістю внесення їх у свої внутрішні документи. Документ містить важливі рекомендації відносно якісного і прозорого управління суспільством, дотримання яких повинне допомогти підвищити їх інвестиційну привабливість і конкурентоспроможність.

У Комісії сподіваються, що впровадження документу сприятиме вдосконаленню практики корпоративного управління в Україні, а також побудові ефективних орієнтирів у взаєминах з інвесторами, менеджерами, працівниками і державою в цілому.

Нагадаємо, що базові принципи корпоративного управління були розроблені регулятором ще в 2003 році. Нову редакцію актуалізовано з урахуванням нинішніх реалій фондового ринку.

За інформацією НКЦБФР

Джерело

Поделиться