Нотаріуси отримають право реєструвати шлюби та розлучення і забезпечувати докази: проект

У Верховній Раді зареєстровано фінальний текст законопроекту щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності.

Проект передбачає комплексні законодавчі зміни, які мають на меті наблизити нотаріат України до кращих міжнародних стандартів нотаріату латинського типу, оптимізувати роботу нотаріусів, досягти максимальної ефективності і доступності нотаріальних дій для громадян.

Про це повідомила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Вона зазначила, що реформа нотаріату тримається на трьох «китах»: кроках, які передбачають масштабну цифровізацію нотаріальної діяльності, перехід до єдиного нотаріату та розширення сфери компетенції нотаріусів.

Відповідно до законопроекту нотаріуси отримають право:

— реєструвати шлюби та розлучення;

— встановлювати факт родинних відносин між фізичними особами;

— встановлювати факт належності правовстановлюючих документів особі;

— засвідчувати вірність паперової копії електронного документа;

— забезпечувати докази, тобто засвідчувати за письмовою заявою особи дані (інформацію), на підставі яких встановлюється наявність або відсутність обставин, що мають юридичне значення.

Також, у межах реалізації нової функції щодо забезпечення доказів, нотаріуси зможуть надавати громадянам та представникам бізнес-спільноти абсолютно нові послуги, зокрема здійснювати:

— документування (фіксацію) інформації, яка відома особі;

— огляд речей, інших об’єктів, у тому числі веб-сайтів, інших місць збереження даних в мережі Інтернет; відео- та аудіозапис.

Бажаєте автоматично перевіряти договори на помилки? Спробуйте функціонал CONTRACTUM у LIGA360. Він укаже неточності у структурі, сумах, реквізитах й нумерації. Замовляйте безкоштовний тест прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *