Нотаріусам відкривають доступ до Державного земельного кадастру

Нотаріусам відкривають доступ до Державного земельного кадастру

Учора, 19 травня, було відновлено взаємодію Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це означає, що найближчим часом нотаріуси, які мають право вчиняти нотаріальні дії щодо цінного майна в умовах воєнного стану, зможуть поновлювати доступ до Державного земельного кадастру.

Про це повідомляє Нотаріальна палата України. Тим часом завершуються необхідні заходи для відновлення доступу нотаріусів до ДЗК.

Нотаріусам України уже відновлено можливість вчинення нотаріальних та реєстраційних дій щодо нерухомого майна. Це стосується й земельних ділянок. Під час таких дій нотаріус повинен використовувати відомості Державного земельного кадастру.

Нотаріальні дії щодо цінного майна вчиняються виключно нотаріусами, включеними до затвердженого Мін’юстом переліку нотаріусів.

Надання доступу до ДЗК користувачам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 року, здійснюється за рішенням Держгеокадастру на підставі звернень користувачів.

З метою повноцінного відновлення можливості вчинення нотаріальних та реєстраційних дій з нерухомим майном Нотаріальна палата України звернулася до Держгеокадастру (лист НПУ від 17.05.2022) із клопотанням відновити доступ до ДЗК нотаріусам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 року. Щоб нотаріуси змогли отримувати з ДЗК відомості, передбачено Порядком здійснення перевірки відповідності набувача/власника земельної ділянки с/г призначення. Це потрібно також для оформлення спадкових прав.

Водночас НПУ клопоче про відновлення нотаріусам доступ до ДЗК через електронні сервіси. Це спростило б замовлення та отримання онлайн витягів із ДЗК про земельну ділянку та витягів про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.