Новітні технології зв’язку – в центрі уваги учасників Business & Legal Infrastructure Forum

Новітні технології зв’язку – в центрі уваги учасників Business & Legal Infrastructure Forum

Зі спеціальною доповіддю на тему «Розвиток диджитал-інфраструктури в Україні: проникнення технологій 4G та 5G» перед учасниками Business & Legal Infrastructure Forum виступив Станіслав Прибитько, керівник напряму розвитку мобільного інтернету Міністерства цифрової трансформації. Він повідомив, що в липні минулого року населення України, яке мало можливість використовувати 4G, становило понад 35 млн осіб у майже 17 тис. населених пунктів. Саме в липні минулого року мобільним операторам видали ліцензії на частоти, які краще підходять для покриття великих територій, зокрема в сільській місцевості, та автомобільних шляхів. В обмін на ліцензії операторів зобов’язали розбудовувати інфраструктуру таким чином, щоб до липня 2022 року забезпечити якісним зв’язком, який гарантує швидкість інтернету понад 2 Мбіт/с, більш ніж 90% населення країни. До початку 2023 року покриття має бути на всіх міжнародних автошляхах України, а до липня 2024 року – на всіх національних автошляхах. Для перевірки виконання цих зобов’язань моніторинговий центр уже зараз закуповує відповідне обладнання.

Станіслав Прибитько наголосив, що за рік, що минув, доступ до якісного 4G-зв’язку отримали вже 24,7 тис. населених пунктів, у яких проживають 37,8 млн осіб. Також він очікує на значний прогрес у покритті якісним зв’язком автошляхів держави вже до кінця поточного року. Говорячи про покриття залізничних шляхів, спікер зазначив, що розбудова інфраструктури вздовж залізничних колій операторам не вигідна, тим більше, що потрібна велика кількість нових базових станцій. Утім, на 2022–2024 роки заплановано запит на бюджетне фінансування побудови таких станцій, щоб забезпечити пасажирів залізниці якісним зв’язком.

З метою розгортання цифрової інфраструктури Мінцифри в поточному році заплановано субвенцію – 500 млн грн, яка дасть можливість 670 територіальним громадам отримати фінансування, внаслідок чого 3652 села вперше отримають оптичного провайдера і понад 1 мільйон українців зможуть підключитися до швидкісного інтернету. Крім того, з метою залучення інвестицій затверджено план розвитку 5G, який дасть додаткові стимули для розвитку саме бізнесу. Принагідно спікер описав переваги, які створює для портової галузі застосування технології 5G, вніс пропозиції, що дадуть змогу  прискорити покриття мобільним зв’язком автошляхів, та спростував міфи, які побутують довкола шкідливості роботи базових станцій мобільного зв’язку.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *