Нові воєнні злочини можуть з’явитися в КК уже найближчим часом

Нові воєнні злочини можуть з’явитися в КК уже найближчим часом

Сергій Іонушас, голова Комітету з питань правоохоронної діяльності, розповів які рішення були ухвалені на позачерговому засіданні 22 березня ц.р. Йдеться фактично про нові воєнні злочини та уточнення чинних статей.

Були підтримані низка законопроєктів:

  • Щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану, надзвичайного стану, реєстр. № 7183.

Ним передбачені зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення досудового слідства у період дії воєнного стану.

  • Щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю в умовах дії воєнного стану, реєстр. № 7182.

Проєктом передбачаються зміни до Кримінального кодексу України щодо:

  • уточнення складів кіберзлочинів,
  • встановлення кваліфікуючих ознак, з урахуванням нових форм кібератак та воєнного стану.

Нові «військові» злочини

  • Щодо скасування відповідальності у випадках добровільної здачі зброї, бойових припасів, вибухових речовин або пристроїв, реєстр. № 7181.

Особа яка після війни добровільно здасть зброю не буде нести відповідальність за її використання, зберігання та навіть передачу іншій особі.

  • Щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та особливості застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки, реєстр. № 7186.

Пропонується КК доповнити новою статтею: «Стаття 111-2. Пособництво державі-агресору», яка буде передбачати відповідальність за умисні дії, направлені на допомогу державі-агресору.

  • Щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану, реєстр. №7146.

За незаконне використання гуманітарної допомоги від 5 до 7 років тюрми.

Відтепер продавати такі товари чи предмети загальною вартістю від 620 тис. грн або інше їх використання з метою отримання прибутку вважатиметься злочином. Встановлюється повна та справедлива відповідальність за можливе нецільове використання вантажів гуманітарної допомоги, їх розподіл з метою отримання власного прибутку. Також буде забезпечено роботу правоохоронних органів щодо виявлення, розкриття та розслідування злочинів вказаної категорії

  • Щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, реєстр. № 7189.

Тож не фотографувати та не публікувати інформацію:

  • щодо переміщення та розміщення ЗСУ, військових формувань,
  • про направлення та переміщення військової допомоги!

Для «тіктокерів» від 5 до 8 років позбавлення волі. Для організованої групи від 8 до 12 років позбавлення волі. Нагадаємо, учора набули чинності зміни до КПК щодо звільнення від ув’язнення у випадку мобілізації.
Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *