Новий порядок дострокового припинення повноважень сільських, селищних та міських голів – що може змінитись

Новий порядок дострокового припинення повноважень сільських, селищних та міських голів – що може змінитись

Парламентарі хочуть внести зміни до порядку дострокового припинення повноважень сільських, селищних та міських голів.

Відповідний законопроект Верховна Рада України прийняла за основу та в першому читанні. Це проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови» від 12.03.2021 року № 5241.

Законопроєкт пропонує фактичне створення додаткового (або альтернативного) механізму повідомлення Парламенту місцевими органами влади про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Так, парламентарі мають намір змінити дату відрахування 90 денного строку для призначення нових місцевих виборів. Станом на сьогодні, Верховна Рада України має призначити нові вибори голови села, селища, чи міста через припинення повноважень його голови на дату, не пізніше 90 днів з моменту фактичного припинення повноважень голови.

День відрахування строку фактичного припинення повноважень посадовою особою, може бути змінений на день отримання Парламентом підтвердження про дострокове припинення повноважень вищезазначеною посадовою особою.

Запланована зміна зміни у підході до визначення моменту дострокового припинення повноважень голови. Відповідно до діючого законодавства, місцева рада повинна прийняти рішення про припинення повноважень голови села, селища, або міста. В разі прийняття законопроєкту № 5241, рада зможе взяти інформацію до відома.

Також, можуть встановлені триденні строки для припинення повноважень голови у таких випадках:

  • особисте посадової особи з заявою про дострокове припинення повноважень;
  • вихід посадової особи з громадянства України;

У випадку визнання сільського, селищного, міського голови судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер – з дні наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *