НПУ звернулася до Мін’юсту з приводу недоцільності відновлення перевірок нотаріальної діяльності в період воєнного стану

Нотаріальна палата України звернулася до Міністерства юстиції із проханням:

– не розпочинати проведення комплексних перевірок роботи державних та приватних нотаріусів до закінчення дії воєнного стану;

– не вживати до нотаріусів заходів реагування за можливі порушення ними правил ведення нотаріального діловодства у період за друге півріччя 2021 року та 2022 рік, враховуючи, що у нотаріусів не було можливості своєчасно і безпечно виконувати свої професійні обов’язки (зокрема, з питань впорядкування справ, підготовки для архівного зберігання тощо; частина нотаріусів досі перебуває з дітьми за межами України), а надавати рекомендації і строк для усунення окремих недоліків.

НПУ звертає увагу Мін’юсту, що воєнний стан в Україні триває, і в цей період відсутні належні заходи безпеки, неможливо гарантувати безпечність поїздок по території України та доступу до робочих місць нотаріусів, постійні повітряні тривоги обмежують перебування нотаріусів на робочому місці, відбуваються відключення електроенергії в певних населених пунктах тощо, що може призвести до суттєвої нерівності умов здійснення контролю за діяльністю нотаріусів.

Нотаріальна палата зауважує, що на сьогодні чинними є постанови КМУ від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (зі змінами від 26.04.2022 № 481) та від 19.08.2022 № 928, якою через COVID-19 продовжено карантин та режим надзвичайного стану на всій території України до 31 грудня 2022 року.

За повідомленням Нотаріальної палати України

Один юрист добре, а 5 – краще. Тільки зараз придбайте LIGA360 для 5 юристів всього за 5000 грн/міс. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *