ОАСК скасував Порядок проведення конкурсу на зайняття адмінпосад у САП

ОАСК скасував Порядок проведення конкурсу на зайняття адмінпосад у САП

Окружний адміністративний суд м. Києва повідомив про завершення розгляду справи щодо законності Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адмінпосад у САП.

Учора було ухвалене рішення суду першої інстанції, яке не є остаточним. Наразі конкурс може продовжуватися, хоча процедура його роботи викликає сумніви. Зокрема через відсутність повноважного органу для ухвалення відповідних рішень.

Розгляд справи

Ця справа розглядалась судом з червня 2021 року за позовом колишнього керівника підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України. До участі у справі було залучено 136 третіх осіб. Серед них – 132 учасники конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Вони мали можливість надати свої пояснення щодо заявлених позовних вимог.

Рішення ОАСК

ОАСК, розглянувши цю справу, ухвалив рішення про часткове задоволення позовних вимог. А саме:

  • скасування Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Мотиви суду:

  • у зв’язку зі змінами в законодавстві, починаючи з 16.07.2015 Конкурсна комісія з проведення відкритого конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, була позбавлена повноважень на прийняття оскаржуваного Порядку,
  • законодавчо не визначено органу, якому б такі повноваження передавались,
  • суд констатував наявність прогалини в законодавстві щодо особи, уповноваженої визначати Порядок проведення конкурсу на зайняття адмінпосад у САП,
  • згідно з ч. 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тож, ОАСК дійшов висновку, що:

  • у Конкурсної комісії відсутні відповідні повноваження,
  • тому затверджений нею Порядок роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі – протиправний.

За інформацією ЗМІ Конкурсна комісія сьогодні продовжить роботу: планується затвердити переможців конкурсу. У той е час посли G7  закликали Україну не зволікати із завершенням призначення керівника САП.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.