ОАСК зобов’язав КСУ розглянути звернення про вчинення дисциплінарного проступку О. Тупицьким

ОАСК зобов’язав КСУ розглянути звернення про вчинення дисциплінарного проступку О. Тупицьким

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Конституційний Суд України розглянути на спеціальному пленарному засіданні звернення особи про вчинення головою КСУ істотного дисциплінарного проступку, грубого та систематичного нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді.

Відповідне рішення у справі № 640/11109/20 ОАСК ухвалив 24 червня.

КСУ має ухвалити постанову про розгляд цього звернення постійною комісією з питань регламенту та етики Суду.

Скарга позивача надійшла до КСУ 13.04.2020 за № 18/361.

На спеціальному пленарному засіданні судді КСУ розглянули скаргу особи, за результатами розгляду якої не було підтверджено ознак дисциплінарного проступку. У зв’язку з цим питання про дисциплінарну відповідальність не виносилося на розгляд Постійної комісії з питань регламенту та етики КСУ, рішення з зазначеного питання КСУ не ухвалював.

ОАСК зазначає, що при вирішенні порушеного позивачем у скарзі питання КСУ не дотримався визначеної чинним законодавством процедури в частині обов’язку на спеціальному пленарному засіданні ухвалити постанову про розгляд скарги (звернення) постійної комісії з питань регламенту та етики суду, в разі надходження до суду звернення про вчинення суддею істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

Також ОАСК стягнув на користь позивача понесені судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Конституційного Суду України.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *