Обговорення можливості надання Україні статусу кандидата в члени ЄС заплановано на 17 червня ц.р. — речник Єврокомісії Ерік Мамер

Обговорення можливості надання Україні статусу кандидата в члени ЄС заплановано на 17 червня ц.р. — речник Єврокомісії Ерік Мамер

Єврокомісія найближчим часом обговорюватиме питання надання Україні (а також Молдові та Грузії) статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Про це під час брифінгу 9 червня 2022 року повідомив речник Єврокомісії Ерік Мамер.

«Європейська комісія збереться 17 червня, щоб обговорити можливість надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу», — підкреслив речник Єврокомісії.

Мамер пояснив, що 13 червня Колегія комісарів, до якої входять президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, вісім віцепрезидентів та 18 комісарів із країн ЄС, проведе спеціальне засідання, щоб розглянути це питання та підготувати необхідні матеріали для офіційної презентації. Перед цим органом стоїть завдання обговорити політичні аспекти такого рішення перед підготовкою остаточної колективної узгодженої позиції.

Рішення про надання статусу може бути ухвалено 23-24 червня на саміті.

Учора ж Європарламент проголосував за резолюцію, якою закликає надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. За проголосували 438 євродепутатів, 65 – проти, а 94 утрималися.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.