ОБСЄ підтримуватиме Мінветеранів у створенні системи психосоціальної реабілітації
Джерело: https://www.osce.org
КП ОБСЄ запропоновано проєкт, що передбачає підтримку Міністерства у створенні ефективної загальнодержавної системи психологічної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів і членів їхніх сімей шляхом розробки відповідних інструментів та механізмів.
Зустріч Міністра у справах ветеранів України Юлія Лапутіна з Координатором проектів ОБСЄ (КП ОБСЄ) в Україні Послом Генріком Вілладсеном щодо співпраці у 2022 році у побудові ефективної загальнодержавної системи психологічної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей відбулася у п’ятницю, 18 лютого.
Участь у заході взяли:
- заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко,
- керівники профільних директоратів та експертних груп Мінветеранів,
- а також Національний менеджер проектів програми «Безпека людини» Лілія Грудко.
Про що цей проєкт
Проєктом ОБСЄ передбачено проведення у 2022 році 7 регіональних круглих столів для представників 14 областей. З метою обговорення та популяризації передового досвіду надання психосоціальної допомоги ветеранам, членам їхніх сімей у територіальних громадах. За результатами круглих столів КП ОБСЄ підготує відповідні публікації.
Йдеться також і про підтримку у діджиталізації ветеранських послуг. Для того, щоб Мінветеранів мало можливість інтегрувати сервіси, які розробляються в межах системи інформаційних сервісів «e-Ветеран» до єдиного порталу державних послуг Дія, КП ОБСЄ буде працювати над вдосконаленням механізмів системи «e-Ветеран» для автоматизації процесу звернення цільових груп за відповідними послугами.
З метою забезпечення якісної підтримки системи «e-Ветеран» КП ОБСЄ організує підготовку технічного персоналу Мінветеранів, а також розробить відповідний онлайн-посібник.
Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен наголосив на важливості розвитку проектів інтегрування захисників у громади. «Ми раді співпрацювати з Мінветеранів, ділитися унікальним досвідом, набутим під час роботи з наслідками війни. Ми готові розпочинати реалізовувати даний проект», – сказав він.
Щодо співпраці з ОБСЄ
Юлія Лапутіна висловила вдячність пану Послу за проєкти, реалізовані за підтримки ОБСЄ в Україні минулого року. Вона зазначила, що це посилило спроможність Міністерства у розбудові системи підтримки населення, яке постраждало внаслідок війни.
«Ми вдячні вам за допомогу та можливість співпраці, а також засвідчуємо бажання і готовність разом працювати над впровадженням ефективної загальнодержавної системи психологічної реабілітації захисників та захисниць України, а також електронних сервісів для українських ветеранів. Це одні з пріоритетних напрямків діяльності Мінветеранів на поточний рік», – зазначила Юлія Лапутіна.
Також сторони обговорили можливості щодо збільшення обсягів фінансування проєкту. А також можливі стратегічні напрямки взаємодії Мінветеранів та КП ОБСЄ в Україні до 2025 року.
«Ми зацікавлені у подальшому співробітництві з ОБСЄ, зокрема, в рамках реалізації нових проектів з розробки реабілітаційних програм і стандартів, професійного розвитку надавачів психологічної допомоги та діджиталізації послуг, що надаються захисникам», – наголосила Юлія Лапутіна.
Нагадаємо також, що відбудеться перший юридичний форум ЄС – Східне партнерство.